Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Ustroń

Ustroń: jak zadbać o rozwój dziecka

26.11.2013, Kluby zdrowia

Chcemy, aby nasze dzieci były zdrowe, pełne energii, dobrze się uczyły. Jak zadbać o ich prawidłowy rozwój? O tym na najbliższym spotkaniu Klubu Zdrowia w Ustroniu prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) opowie Jolanta Falana-Kozłowska, logopeda z dwudziestoletnim doświadczeniem.

W poprzednim miesiącu na zaproszenie ustrońskiego klubu zdrowia przyjechał zielarz Andrzej Wojtkowski. Opowiadał on o leczniczych właściwościach ziół rosnących w naszym najbliższym otoczeniu. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in., jakie zioła o jakiej porze roku należy spożywać. I tak, wiosna należy do pokrzywy. Sok z pokrzywy bardzo bogaty w witaminy i mikroelementy postawi na nogi wyjałowiony przez zimę organizm. Latem znawca ziół polecał pić melisę i miętę. Jesienią, według wskazań p. Andrzeja, warto spożywać sproszkowane owoce dzikiej róży, które, bogate w witaminę C, będą skuteczną bronią przeciw przeziębieniom. Natomiast obciążonej wątrobie pomogą zmielone ziarna ostopestu plamistego.

Listopadowe spotkanie klubu będzie poświęcone dzieciom. Dla rodzica najważniejsze jest dobro dziecka. Chcemy, żeby dziecko było zdrowe, pełne energii, dobrze się uczyło, było lubiane, uczynne, a przy tym asertywne. Jak mu w tym pomóc? Jak zadbać o prawidłowy rozwój naszych dzieci? O tym będzie mówiła logopeda Jolanta Falana-Kozłowska.

Najbliższe spotkanie Klubu Zdrowia w Ustroniu odbędzie się w środę, 27 listopada, o godzinie 17:30. Organizatorzy zapraszają do Szkoły Podstawowej nr 1, przy ul. Partyzantów 2. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Ustroń
ul. Długa 49
43-450 Ustroń

Nr konta bankowego:
73 2030 0045 1110 0000 0334 5000

Kierownik: Henryka Troszok
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 600 816 760

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij