Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Ustroń: o walce z rakiem. Spotkanie z lekarzem w klubie zdrowia

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Ustroniu zapraszają na spotkanie z lekarzem w ramach zajęć klubu zdrowia. Zaproszony gość opowie o profilaktyce i leczeniu chorób nowotworowych.

Rak nie musi oznaczać wyroku śmierci. Nowotwory można nie tylko leczyć, ale i bezpowrotnie wyleczyć. To, czy choroba nowotworowa nas dopadnie w dużej mierze zależy od nas samych. W Polsce nowotwory są drugą co do częstości przyczyną zgonów, zaraz po chorobach układu krążenia. Każdego roku na raka umiera na świecie ponad 8 mln osób. Aż 30% tych przypadków można by zapobiec. Światowa organizacja zdrowia w ramach profilaktyki wskazuje na porzucenie palenia papierosów, zmianę odżywania na zdrową dietę bogatą w warzywa i owoce oraz aktywność fizyczną.

Jak jeszcze można sobie pomóc? Szczegóły poznamy podczas kolejnego, bezpłatnego spotkania Klubu Zdrowia w Ustroniu. Oprócz prelekcji odbędzie się degustacja smacznych i zdrowych potraw wegetariańskich, a także będzie możliwość pomiaru ciśnienia krwi.

Zajęcia ustrońskiego klubu zdrowia odbędą się w środę, 27 maja, o godzinie 17.30 w Szkole Podstawowej nr 1, przy ul. Partyzantów 2. Wstęp wolny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij