Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Ustroń

Ustroń: o walce z rakiem. Spotkanie z lekarzem w klubie zdrowia

21.05.2015, Kluby zdrowia

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Ustroniu zapraszają na spotkanie z lekarzem w ramach zajęć klubu zdrowia. Zaproszony gość opowie o profilaktyce i leczeniu chorób nowotworowych.

Rak nie musi oznaczać wyroku śmierci. Nowotwory można nie tylko leczyć, ale i bezpowrotnie wyleczyć. To, czy choroba nowotworowa nas dopadnie w dużej mierze zależy od nas samych. W Polsce nowotwory są drugą co do częstości przyczyną zgonów, zaraz po chorobach układu krążenia. Każdego roku na raka umiera na świecie ponad 8 mln osób. Aż 30% tych przypadków można by zapobiec. Światowa organizacja zdrowia w ramach profilaktyki wskazuje na porzucenie palenia papierosów, zmianę odżywania na zdrową dietę bogatą w warzywa i owoce oraz aktywność fizyczną.

Jak jeszcze można sobie pomóc? Szczegóły poznamy podczas kolejnego, bezpłatnego spotkania Klubu Zdrowia w Ustroniu. Oprócz prelekcji odbędzie się degustacja smacznych i zdrowych potraw wegetariańskich, a także będzie możliwość pomiaru ciśnienia krwi.

Zajęcia ustrońskiego klubu zdrowia odbędą się w środę, 27 maja, o godzinie 17.30 w Szkole Podstawowej nr 1, przy ul. Partyzantów 2. Wstęp wolny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Ustroń
ul. Długa 49
43-450 Ustroń

Nr konta bankowego:
73 2030 0045 1110 0000 0334 5000

Kierownik: Henryka Troszok
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 600 816 760

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij