Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Ustroń

Ustroń: ruszył nowy klub zdrowia - GALERIA

20.03.2013, Kluby zdrowia

Od kilku lat w Cieszynie i Skoczowie prężnie działają kluby zdrowia prowadzone przez filie Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej. Za pomocą prelekcji, bezpłatnych badań i innych inicjatyw powodują, że coraz więcej osób osiąga lepszy stan zdrowia i radość życia. Teraz do tej regionalnej rodziny klubów dołączył również Ustroń z mottem „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Miejscowy klub rozpoczął swoją aktywność Szkołą Zdrowego Gotowania. Odbyła się ona w środę 27 lutego 2013 r., o godz. 17:30, w Szkole Podstawowej nr 1. Na spotkanie przybyło ponad 30 osób.

Przedstawicielką Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej i koordynatorem ustrońskiego klubu zdrowia jest Henryka Troszok, która od wielu lat interesuje się zagadnieniami związanymi ze zdrowym stylem życia. Do prowadzenia pierwszego spotkania zaprosiła Iwonę Deperas – promotorkę zdrowia, właścicielkę baru wegetariańskiego w Skoczowie.

Iwona Deperas potrafi przekazywać swoją wiedzę ciekawie i inspirująco. Najpierw krótko omówiła wpływ odżywiania na zdrowie. Następnie pokazała jak w prosty sposób można zrobić majonez z mleka sojowego, pastę z marchewki z majonezem sojowym, pastę z zielonego groszku, pastę z nasion słonecznika i suszonych pomidorów oraz pasztet ze zmielonych nasion dyni. Uczestnicy Szkoły Zdrowego Gotowania byli bardzo zaintrygowani tym, co słyszeli i obserwowali. Panowała luźna, niemal familijna, atmosfera. Na koniec wszyscy zostali poczęstowani przygotowanymi potrawami i świeżo wyciśniętym sokiem z marchewki. Jedzenie i spotkanie zostały ocenione tak dobrze, że prelegentkę nagrodzono brawami.

Po kulinarnych doznaniach można było kupić książki na temat odżywiania, ziół i zdrowego stylu życia. Największym zainteresowaniem cieszyła się przywieziona przez Iwonę Deperas broszura zawierająca 41 przepisów kuchni wegetariańskiej.

Spotkania w ramach Klubu Zdrowia w Ustroniu będą odbywały się zawsze w czwartą środę miesiąca (z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych), o godz. 17:30, w Szkole Podstawowej nr 1, ul. Partyzantów 2. Tematem prelekcji 27 marca będzie profilaktyka chorób układu sercowo-naczyniowego.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Andrzej Rabiński

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Ustroń
ul. Długa 49
43-450 Ustroń

Nr konta bankowego:
73 2030 0045 1110 0000 0334 5000

Kierownik: Henryka Troszok
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 600 816 760

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij