Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Ustroń

Ustroń: woda – najtańsze lekarstwo

13.05.2013, Kluby zdrowia

Klub Zdrowia w Ustroniu działający przy lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na kolejne spotkanie, podczas którego odkryjemy niezwykłe właściwości zwykłej wody.

Mamy ją w kranie, możemy kupić w markecie czy kiosku. Ot, po prostu zwykła woda. Na co dzień nie doceniamy jej wartości, choć przecież jest nam ona niezbędna do życia.

Lecznicze właściwości wody doceniali Rzymianie. Świadczyły o tym m.in. rozsiane po całym Imperium Rzymskim termy i uzdrowiska. Salus per aquam („zdrowie przez wodę”) brzmi znane starożytne powiedzenie.

O tym, że strarożytni mieli rację, przekonamy się na najbliższych zajęciach Klubu Zdrowia w Ustroniu. O zaletach hydroterapii opowie prelegentka Lidia Jantos. Dowiemy się, na co może pomóc zimna, a na co ciepła woda oraz jak korzystać z jej dobrodziejstw. Przekonamy się, że hydroterapia to najtańsze i najzdrowsze lekarstwo, które zawsze mamy w zasięgu ręki.

Spotkania o zdrowiu w Ustroniu odbywają się w czwartą środę miesiąca. Na poprzednich zajęciach klubu fizjoterapeutka Dorota Bar opowiedziała uczestnikom o przyczynach bólu kręgosłupa. Jak się okazuje, duże znaczenie mają nasze codzienne nawyki podczas wstawania z łóżka czy podnoszenia ciężkich przedmiotów. Co ciekawe, najbardziej obciążająca postawą dla kręgosłupa jest postawa siedząca.

W programie spotkania o wodzie, oprócz ciekawej prelekcji, będzie także degustacja smacznych potraw wegetariańskich oraz możliwość zmierzenia ciśnienia krwi. Chętnym wolontariusze pomogą w obliczeniu indeksu masy ciała (BMI). Będzie można także zakupić książki o tematyce zdrowotnej.

Zajęcia Klubu Zdrowia w Ustroniu odbędą się w środę, 22 maja, o godzinie 17:30 w Szkole Podstawowej nr 1, przy ul. Partyzantów 2. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Ustroń
ul. Długa 49
43-450 Ustroń

Nr konta bankowego:
73 2030 0045 1110 0000 0334 5000

Kierownik: Henryka Troszok
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 600 816 760

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij